Non Vi | lymfatická masáž

Manuální lymfodrenáž je jemná technika ovlivňující lymfatický (mízní) systém, který úzce spolupracuje s krevním oběhem a zabezpečuje životně důležitý sekundární transport, odvodňovací a recyklační cyklus. Lymfatická masáž (lymfodrenáž) uvádí do pohybu proudy lymfatických řečišť správným směrem. 

Manuální lymfodrenáž oproti klasické masáži je prováděna hmaty pod menším tlakem a s menší rekvencí. Provádí se lymfatické masáže dolních končetin, horních končetin, zad a obličeje.

metoda uvolňující i estetická

Jedná se o uznávanou pomocně léčebnou metodou s širšími možnostmi využití, např. při komplexní léčbě obezity, k odstranění celulitidy, při pooperačních otocích, při natékání končetin po dlouhém stání nebo sezení. Díky lepšímu proudění lymfy přispívá k odvádění toxinů z krve. Je využívána i jako doplňkový prostředek při hubnutí. 

podpůrný prostředek při prevenci

Lymfatická masáž bývá doporučována jako prevence proti křečovým žilám, otokům a tvorbě hematomů. Je vynikajícím prostředkem proti celulitidě, pocitu oteklých nohou a zavodnění.

masáž nevhodná při zdravotních potížích

Lymfatická masáž, stejně jako jakákoliv jiná masáž, není vhodná při zdravotních potížích. Především pak při akutních zánětech, včetně alergických reakcí, tromboflebicitidě, otocích při srdeční nedostatečnosti a astmatu.

Nedoporučuje se provádět po 18. hodině, i proto je v našem studiu poskytujeme spíše v dopoledních hodinách.

logo OPIK

Realizovali jsme projekt „Vývoj informačního systému“, pro který jsme využili OP PIK. Projekt je spolufinancován Evropskou unií a napomohl návrhu a vzniku nového sofistikovaného informačního systému, jehož součástí je analýza a návrh architektury informačního systému a vývoj betaverze.

©2022 non vi | Tvorba www stránek Martin Lutonský