Non Vi | program SPORT

V Non Vi se specializujeme na rekreační i vrcholové sportovce.

Poskytujeme sportovcům kvalifikovanou terapii a prevenci problémů s pohybovým systémem. Podporujeme kondiční přípravu. 

Naším cílem je účinně kompenzovat nadměrnou a navíc jednostrannou zátěž, která je na sportovce obvykle kladena již od útlého věku.

máme zkušenosti se sportovními kluby i reprezentací

Fyzioterapeut Tomáš Brabec sbíral v minulosti zkušenosti u zlínských extraligových hokejistů, kde byl v průběhu play off stabilním členem realizačního týmu, stejně tak i u ženské házenkářské reprezentace.

pomáháme jednotlivcům

Každého sportovce vedeme k péči o jeho "výrobní nástroj", k uvědomování si svých individuálních sportovních i mimosportovních návyků, povahových vlastností, reakcí, myšlenek, emocí apod.

Máme zkušenosti s pohybovými problémy mladých atletů, hokejistů, gymnastů, fotbalistů, basketbalistů, sportovních aerobiček, plavců, sportovních tanečníků a dalších. Také sportovců z řad amaterských triatlonistů, cyklistů nebo např. maratonských běžců. I nadšenců věnujícím se crossfitu, fitness tréninku nebo pole dance. 

Řešíme akutní i chronické potíže. V rámci prevence učíme správnému držení těla a správným pohybovým stereotypům v rámci daného sportu. Učíme jak správně posilovat oslabené svaly a jak protahovat zkrácené svaly. Sportovními masážemi podporujeme regeneraci svalů a ulevujeme od stresu.

Nasloucháme tělesným i duševním potřebám každého sportovce. Jsme jejich průvodcem na cestě životem, zvláště pak u mladých sportovců, kteří si své postoje a názory teprve vytváří.

pomáháme sportovním klubům 

Týmový sport vyžaduje od jednotlivých hráčů schopnost přizpůsobit se ostatním, pomoci druhému, naladit se na "kolektivního ducha". Vede k zodpovědnosti nejen k sobě, ale především k týmu. Učí dělat vše nejen pro sebe, ale i pro druhé - pro spoluhráče, trenéry, klub, fanoušky. Dobrá fyzická kondice jednotlivce proto není čistě jen jeho osobním zájmem.

Non Vi fyzioterapii a masáže nabízíme sportovním oddílům pro jejich svěřence za účelem zvyšování odolnosti vůči zraněním, vytvoření a udržení nejvyšší možné svalové výkonnosti, schopnosti správného, koordinovaného a energií zbytečně neplýtvajícího pohybu. Mimoto zvyšujeme psychickou odolnost hráčů, protože s nimi při terapiích a masážích komunikujeme - učíme je  vnímat své vlastní tělo i myšlenky.

V rámci naší nabídky poskytujeme pravidelnou regeneraci a prevenci úrazů, po zápasech i v průběhu běžného týdenního tréninkového režimu.

U vrcholových sportovců doporučujeme preventivní fyzioterapii / masáž 1x týdně. Naše služby je možné po dohodě provádět i v prostorách klubu, např. v hráčské kabině.

sport jako prostředek k posilování morálně volních vlastností

Sport mládeže je širokou veřejností bohužel vnímán nejčastěji jen jako prostředek k unavení dítěte a jako společensky přijatelný způsob trávení volného času. Sport je ale důležitý také pro jeho schopnost vytvářet silný charakter budoucího dospělého člověka. Primárním cílem Non Vi je vyzdvihnout tento přínos nad pouhé zvyšování fyzické kondice a dosahování úspěchů.

Sport umí posilovat v dítěti vůli, víru v sebe sama, vytrvalost, trpělivost, cílevědomost. Učí dodržovat pravidla, vyhrávat i prohrávat, znát hranice svých možností, respektovat soupeře. Individuální sport vede k plné zodpovědnosti za svůj život, kolektivní navíc i za životy ostatních. Nadto každý typ sportu svým charakterem posiluje a někdy i přímo vytváří určité typy vlastností, schopností a dovedností.

logo OPIK

Realizovali jsme projekt „Vývoj informačního systému“, pro který jsme využili OP PIK. Projekt je spolufinancován Evropskou unií a napomohl návrhu a vzniku nového sofistikovaného informačního systému, jehož součástí je analýza a návrh architektury informačního systému a vývoj betaverze.

©2023 non vi | Tvorba www stránek Martin Lutonský